TAXENBACH spółka doradztwa podatkowego

TAXENBACH to niezależna polska spółka podatkowa świadcząca kompleksowe usługi księgowo – podatkowe zarówno dla polskich jak i zagranicznych podmiotów gospodarczych. Doświadczony zespół doradców podatkowych zapewnia najwyższe profesjonalne standardy świadczenia usług.

Specjalizacja nasza obejmuje prowadzenie pełnej księgowości oraz rozliczeń z zakresu kadr i płac a także doradztwo podatkowe. Doświadczeni prawnicy dbają o bezpieczeństwo prawne naszych klientów wspierając ich zarówno w bieżącej działalności jak i w realizacji skomplikowanych projektów. Szczególną rolę przywiązujemy do bezpieczeństwa i funkcjonalności systemów informatycznych.

Niezawodni specjaliści IT chronią i bezustannie czuwają na straży powierzonych nam danych przestrzegając norm o najwyższych standardach. Gwarantujemy bezpieczne rozliczenia podatkowe najwyższej jakości oraz dbamy o anonimizację naszych klientów. Współpracujemy z wieloma ekspertami w Polsce i za granicą w celu zapewnienia rozwiązań prawnych i podatkowych zadowalających najbardziej wymagających.

Oferujemy:

zakładanie wszystkich rodzajów spółek
kompleksowe prowadzenie księgowości
rozliczanie kadr i płac
doradztwo podatkowe
prowadzenie postępowań podatkowych
prowadzenie kontroli podatkowych
reprezentację przed organami publicznymi
usługi raportowania wewnątrzgrupowe
doradztwo prawne i gospodarcze
outsourcing księgowy i prawny
audyty księgowe, podatkowe i prawne
zakładanie działalności gospodarczej

Nasz zespół

RADCA PRAWNY, DORADCA PODATKOWY, MEDIATOR

e-mail: katarzyna.kollar@taxenbach.pl

Współzałożyciel kancelarii podatkowej TAXENBACH sp. z o.o.

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Prawa i Administracji oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Warszawie. Przez kilkanaście lat współpracowała z podmiotami zajmującymi się doradztwem prawnym i podatkowym m.in. z Ernst & Young, następnie z Ożóg & Wspólnicy. Doświadczenie zawodowe zdobywała również w kancelarii Peter Nielsen & Partners Law Office oraz GESSEL LK sk. Obecnie praktykę zawodową wykonuje w ramach firmy TAXENBACH spółki doradztwa podatkowego. Katarzyna jest radcą prawnym zarejestrowanym w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie (numer wpisu WA-8034) oraz doradcą podatkowym zarejestrowanym w Krajowej Izbie Doradców Podatkowych (numer wpisu 10712).

Katarzyna specjalizuje się w prawie podatkowym, w sprawach z zakresu ochrony środowiska oraz w sprawach korporacyjnych. Doradza klientom w standardowych kwestiach związanych z podatkami jak np. kontrole podatkowe oraz przy postępowaniach podatkowych. Ma duże doświadczenie w reprezentowaniu polskich i międzynarodowych firm z różnych branż, takich jak nieruchomości, energia czy budownictwo. Pracowała przy wielu przejęciach polskich spółek, a także doradzała inwestorom zagranicznym w Polsce, oddziałom dużych międzynarodowych korporacji oraz międzynarodowym instytucjom finansowym.

Doradza również klientom wywodzącym się z różnych sektorów — w tym sektora energii ze źródeł odnawialnych oraz sektora nieruchomości. Ma doświadczenie w doradzaniu i reprezentowaniu klientów w sprawach dotyczących opracowywania optymalizacji podatkowej na gruncie prawa krajowego i międzynarodowego oraz w sprawach związanych z fuzjami i przejęciami. W obszarze prawa spółek pomagała klientom przy ich tworzeniu, likwidacji, reorganizacji, tworzeniu oddziałów, przedstawicielstw itp.

Katarzyna opublikowała wiele artykułów poświęconych sprawom podatkowym.

Jej wyjątkowe umiejętności interpersonalne zostały potwierdzone Certyfikatem Mediatora wydanym przez Centrum Mediacyjne przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Wyróżnia ją nieprzeciętna kreatywność w poszukiwaniu optymalnych rozwiązań dopasowanych do potrzeb klientów. Nie boi się wychodzenia poza utarte schematy i chętnie angażuje się w nietypowe projekty.

Jako osoba niezwykle energiczna, czas wolny spędza aktywnie, najchętniej uprawiając sporty rekreacyjne na łonie przyrody lub oddając się długim spacerom. Z nieustającym zachwytem patrzy na polskie morze, które chętnie odwiedza o każdej porze roku.

Posługuje się językiem angielskim

BIEGŁY REWIDENT, DORADCA PODATKOWY, GŁÓWNY KSIĘGOWY

e-mail: michal.kollar@taxenbach.pl

Współzałożyciel kancelarii podatkowej TAXENBACH sp. z o.o.

Absolwent Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, dyplom 2009 r.

W roku 2010 ukończył studia podyplomowe na wydziale Ekonomii Uniwersytetu Marii Curie‑Skłodowskiej o specjalności Rachunkowość.

Od roku 2011 posiada Certyfikat głównego księgowego (III stopień certyfikacji przez SKWP, kod zawodu 121101).

Od roku 2014 posiada uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa udzielone przez ówczesnego Ministra Skarbu (zdany egzamin).

Od roku 2015 posiada uprawnienia doradcy podatkowego (numer wpisu 12510).

Od roku 2017 wspólnik i prezes zarządu spółki TAXENBACH sp. z o.o.

W 2017 r. zakończył z wynikami pozytywnymi wszystkie 10 egzaminów postępowania kwalifikacyjnego na biegłego rewidenta, następnie w latach 2017-2018 odbył aplikację, by w 2019 r. zakończyć z wynikiem pozytywnym egzamin dyplomowy.

W kancelarii zajmuje się obsługą księgową oraz podatkową klientów prowadzących działalność gospodarczą w wielu różnych branżach, dzięki czemu posiada bogatą wiedzę z zakresu funkcjonowania szerokiej gamy przedsiębiorstw, również tych z kapitałem zagranicznym. Zajmuje się koordynacją kwestii księgowych związanych z największymi projektami klientów kancelarii, m.in. przejęć, podziałów i przekształceń przedsiębiorstw. W pracy ceni sobie wdrażanie nowych technologii i niekonwencjonalnych rozwiązań. Jako ekspert z dziedziny rachunkowości i podatków stanowi nieocenione wsparcie w pracy całego zespołu.

Prywatnie jest fanem piłki nożnej i ogromną skarbnicą wiedzy w tej dziedzinie.

Posługuje się językiem angielskim.

GŁÓWNA KSIĘGOWA, DYREKTOR BIURA

e-mail: katarzyna.kowalewska@taxenbach.pl

Absolwentka Ekonomii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych Rachunkowość i finanse dla zaawansowanych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Posiada Certyfikat Księgowy Ministerstwa Finansów uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych (numer certyfikatu 67443/2014) oraz Certyfikat głównego księgowego – kwalifikacje według wymagań opartych na Międzynarodowych Standardach Edukacyjnych ustalonych przez International Federation of Accountants (kod zawodu 121101).

Zajmuje się kompleksową obsługą klientów z zakresu spraw finansowo-księgowych oraz administracyjnych. Prowadzi księgi rachunkowe spółek kapitałowych, spółek osobowych, osób fizycznych oraz fundacji. Niestraszne jej również księgi przychodów i rozchodów oraz ewidencje ryczałtowe.

Dodatkowo dba o organizację pracy działu księgowości w kancelarii i nadzoruje terminowość realizacji zleceń. Otwartość na innowacje techniczne i analityczny umysł sprawiają, że efektywnie dąży do usprawniania pracy zespołu księgowego.

Wieloletnie doświadczenie na stanowisku księgowej bynajmniej nie osłabia jej zapału do pracy, chętnie pogłębia wiedzę poprzez aktywne uczestnictwo w szkoleniach i z entuzjazmem przyjmuje nowe wyzwania.

Prywatnie miłośniczka przyrody, podróżowania i poznawania obcych kultur. Wieczory spędza pochłonięta układaniem puzzli, czytaniem książek i oglądaniem filmów Marvela. Za swoje największe bogactwo uważa to, co udało jej się zobaczyć i poczuć – woli być niż mieć.

Posługuje się językiem angielskim.

DORADCA PODATKOWY

e-mail: anna.mata@taxenbach.pl

Anna jest licencjonowanym doradcą podatkowym (nr wpisu 12343). Doradztwem podatkowym zajmuje się od 2013 r. Przed dołączeniem do naszego zespołu, doświadczenie zdobywała w firmach doradczych, jak również w Krajowej Informacji Skarbowej.

Jest absolwentką Politechniki Wrocławskiej.

Anna specjalizuje się w podatku od towarów i usług, w szczególności w zakresie transakcji obrotu nieruchomościami. Jej doświadczenie obejmuje:

  • bieżące doradztwo podatkowe;
  • sporządzanie opinii podatkowych;
  • przygotowanie wniosków o wydanie interpretacji indywidualnych oraz wniosków o wiążącą informację stawkową;
  • przygotowywanie oraz weryfikację sporządzanych rozliczeń z tytułu podatku VAT dla spółek polskich, oraz zagranicznych zarejestrowanych dla celów VAT w Polsce;

Posługuje się językiem angielskim.

DORADCA PODATKOWY

e-mail: beata.kostrzewska@taxenbach.pl

 

Posługuje się językiem angielskim.

SAMODZIELNA KSIĘGOWA

e-mail: marta.parafinska@taxenbach.pl

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Zarządzania o specjalności rachunkowość i finanse.

Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zawodzie księgowej zdobyte „od podstaw” w biurze rachunkowym. Pozwoliło jej to na uzyskanie Certyfikatu Księgowego Ministerstwa Finansów uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych (numer certyfikatu 68648/2015).

Marta zajmuje się kompleksową obsługą klientów z zakresu spraw finansowo-księgowych. Prowadzi księgi rachunkowe spółek kapitałowych, spółek osobowych, osób fizycznych oraz fundacji. Nie stanowią dla niej problemu również księgi przychodów i rozchodów oraz ewidencje ryczałtowe.

Prywatnie jest miłośniczką polskich gór, które przemierza przy każdej sprzyjającej okazji.

SPECJALISTA DS. KADR i PŁAC

e-mail: karina.sroka@taxenbach.pl

Uzyskała dyplom magistra na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Dodatkowo ukończyła kursy z zakresu kadr i płac.

Lata pracy w biurze rachunkowym nauczyły ją świetnej organizacji pracy i odnajdywania się w sytuacjach stresowych. Współpracownicy oraz Klienci cenią ją za niezawodność, terminowość i ponadprzeciętną dokładność w realizacji powierzanych zadań.

Nie boi się nowych wyzwań, dlatego cały czas poszerza swoje kwalifikacje zawodowe.

W wolnych chwilach lubi relaksować się podróżując oraz spędzając czas z rodziną.

Posługuje się językiem angielskim.

SAMODZIELNA KSIĘGOWA

e-mail: martyna.orlowska@taxenbach.pl

Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie.

Posiada około dziesięcioletnie doświadczenie w zakresie księgowości. Wieloletnia współpraca z osobami posiadającymi ogromną wiedzę z obszaru rachunkowości oraz podatków sprawiła, że księgowość stała się jej pasją. Specjalizuje się w obsłudze ksiąg rachunkowych małych i dużych przedsiębiorstw. W relacjach z Klientem zdecydowanie stawia na rzetelność, fachową obsługę, a także na budowanie długofalowych oraz przyjaznych relacji.

Poza branżą zawodową pochłaniają ją podróże, a także układanie puzzli oraz rozwiązywanie sudoku.

Posługuje się językiem angielskim.

SPECJALISTA DS. KADR i PŁAC

e-mail: malgorzata.maliszewska@taxenbach.pl

Absolwentka Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie na Wydziale Finanse i Rachunkowość.

Posiada kwalifikacje zawodowe potwierdzone certyfikatami w obrębie zawodu specjalista ds. wynagrodzeń (kod zawodu 242310), specjalista do spraw kadr (kod zawodu 242307) oraz kierownik działu kadrowo-płacowego (kod zawodu 121201).

Uczestniczka licznych szkoleń o tematyce kadrowo-płacowej.
Karierę zawodową rozpoczęła 17 lat temu. Swoje umiejętności rozwijała pracując w biurze rachunkowym przy obsłudze firm z różnych branż.

W Kancelarii Taxenbach Małgorzata zajmuje się kompleksową obsługą klientów z zakresu spraw kadrowych i płacowych.

Prywatnie fanka muzyki jazzowej. W wolnym czasie lubi malować.

Posługuje się językiem angielskim.

PRAWNIK

e-mail: maciej.makiela@taxenbach.pl

Posługuje się językiem angielskim.

KSIĘGOWA

e-mail: katarzyna.grymanowska@taxenbach.pl

Katarzyna jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Zarządzania o specjalności rachunkowość i finanse.

Swoje wieloletnie doświadczenie w zawodzie księgowej zdobyła pracując w biurze rachunkowym, co pozwoliło jej na zdobycie szerokiej wiedzy w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Zajmuje się kompleksową obsługą klientów z zakresu spraw finansowo-księgowych. Prowadzi księgi rachunkowe spółek kapitałowych oraz spółek osobowych, a także fundacji. Chętnie obsługuje również księgowość uproszczoną – księgi przychodów i rozchodów oraz ewidencje ryczałtowe.

Prywatnie lubi spędzać czas na łonie natury ze swoją rodziną odkrywając nowe ciekawe miejsca.

SPECJALISTA DS. KADR i PŁAC

e-mail: malgorzata.kwapis@taxenbach.pl

Małgorzata jest certyfikowaną specjalistką ds. kadr i płac (kod zawodu 242307; 242310; 121201). Obsługą kadro-płacową zajmuje się od 2012 r. Przed dołączeniem do naszego zespołu doświadczenie zdobywała w biurze rachunkowym z ponad 20 letnim stażem. Nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności biorąc udział w kursach i szkoleniach.

Prywatnie – uzdolniona plastycznie pasjonatka gotowania lubiąca czytać dobre powieści.

Posługuje się językiem angielskim.

KSIĘGOWY

e-mail: przemyslaw.andrzejewski@taxenbach.pl

Posługuje się językiem angielskim.

SPECJALISTKA DS. ADMINISTRACJI

e-mail: agnieszka.szablowska@taxenbach.pl

Uzyskała dyplom magistra w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na wydziale Marketing i Zarządzanie w turystyce.

Dodatkowo ukończyła liczne kursy, w tym kurs profesjonalnej obsługi klienta, dzięki czemu współpraca w kancelarii przebiega na najwyższym poziomie.

Lata pracy (m.in. Wydawnictwo Edipresse Polska) nauczyły ją świetnej organizacji pracy i odnajdywania się w sytuacjach stresowych.

W kancelarii dba o to, aby wszelkie dokumenty i informacje trafiały do klientów na czas oraz aby praca przebiegała w dobrej atmosferze.

Nie boi się nowych wyzwań, dlatego cały czas poszerza swoje kwalifikacje zawodowe.

W wolnych chwilach lubi relaksować się przy dobrej książce o tematyce kryminalnej oraz przy muzyce filmowej. Kiedy jest ładna pogoda uwielbia razem ze swoją rodzinką (mąż, córcia i syn) wyruszyć na ciekawą wycieczkę. Otoczenie lasu jak i widok morza działa na nią wyjątkowo kojąco.

Posługuje się językiem angielskim.

DORADCA PODATKOWY

e-mail: maria.wrzalska@taxenbach.pl

Posługuje się językiem angielskim.

TAXENBACH sp. z o.o.spółka doradztwa podatkowego nr 569

ul. Sobieskiego 104/39, 00-764 Warszawa
KRS 0000684673
REGON 367676196
NIP 5213786458

Katarzyna Kollar-RyszardKancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Podatkowego

REGON 140133652
NIP 1250694228

Michał Kollar-RyszardBiegły Rewident Doradcy Podatkowego

REGON 147486425
NIP 7122880632

Potrzebujesz konsultacji? Napisz do nas lub odwiedź nasze biuro

Lokalizacja zapewnia dogodny dojazd oraz swobodne parkowanie.